Naujas „Drift Devil” komandos pilotas „PRO“ lygoje – kas jis?

Jau šią savaitę (Rugsėjo 2-3 d.) Kaune įvyks bene didžiausias šių metų drifto renginys – „Braliukų mūšis”. Šiose varžybose turėsime net 4 „Drift Devil” komandos atstovus. Donatas Macpreikšas bei Kęstutis Kelpša pasiruošę atiduoti visas savo jėgas. Jie kaip ir visą šį sezoną varžysis Autoplius Lietuvos, bei Baltijos šalių driftingo čempionate.

Andrius Tamkevičius nuotr. - Donatas Macpreikšas(2)Pirmą kartą savo jėgas bandys „PRO“ lygoje ir Andrius Surplys:

„Šiemet pirmieji metai kai stengiuosi važiuoti pilną drifto sezoną.”, – Andrius prie savo BMW V8 variklio primontavęs Jaguar turbo kompresorių tik neseniai baigė sudėti „visus taškus ant i”.

„Šiam sezonui ištiesų daug ruošiausi. Varikliui primontuotas turbo kompresorius, automobilio radiatorius perkeltas į galą. Viską reikėjo daryti pačiam, neradau jokios informacijos internete ar pas kolegas. Taip pat koją kišo ir turimas ribotas biudžetas. Kompresorius pradėjo pilnu pajėgumu dirbti tik įpusėjus šiam sezonui. Ilgai reikėjo kovoti ir su automobilio variklio kaitimu. Bet manau, automobilis jau pasiruošęs kaip ir aš. Dar šiandien automobilį papildė nauja greičio dėžė, dar stipresnis sankabos komplektas. Mano automobilis kompresoriaus dėka turi net 400 Ag, tai tikrai nėra didžiausi skaičiai „PRO“ lygoje, bet tai manęs neatbaido slysti šalia Baltijos stipriausių vairuotojų. Šitos varžybos man bus didžiausias iššūkis.”, su nekantrumu kalbėjo, Andrius.

Taip pat turėsime ir atstovą pirmą kartą bandantį savo jėgas Latvijos „PRO-AM“ lygoje, tai Vitalijus Retenis.

„Šis sezonas man pirmasis. Stengiuosi važiuoti visiškai visas varžybas kur mano automobilis atitinka reikalavimus. Važiuoju daug, nes tikrai turiu daug mokytis norėdamas siekti aukštesnių rezultatų. Šių metų mano tikslas buvo praeiti kvalifikaciją, tad sezonui įpusėjus savo lūkesčius dažnai viršiju. Latvijos „PRO-AM“ lyga man bus didžiausias iššūkis. Dėl šito renginio vos prieš keletą dienų baigiau dėti į automobilį surenkamus saugos lankus. Techninei komisijai automobilis paruoštas, su nekantrumu laukiu galimybės pasisemti patirties iš kaimynų drifterių.”, – pasakojo, Vitalijus.

Šios varžybos svarbiausios Donatui Macpreikšui.

„Sezono pradžioje Latvijoje užėmęs pirmąją vietą Baltijos šalių driftingo čempionate supratau, kad katik įsipareigojau dalyvauti visuose jų etapuose. Sekančios varžybos buvo Estijoje. Tai buvo pačios sunkiausios varžybos mano karjėroje. Prieš pat išvykstant iš Lietuvos iššokęs žvėris ant kelio kainavo visą kolegos tralo priekį. Turėjau greitai ieškoti išeities kaip pasiekti Estiją. Gavęs kitą tralą išvykau. Atvykęs dar pirmąją treniruočių dieną turėjau labai didelę avariją. Nors kelio danga buvo šlapia, bet automobilis važiavo daugiau kaip 100 km/h greičiu. Net nespėjęs paspausti stabdžio trenkiausi savo durimis į šieno rulius. Lūžusi automobilio važiuoklė buvo sutvarkyta, bet stiprūs kaklo skausmai greitai sustabdė mano treniruotes. Kitą dieną važiuojant daug didesniu greičiu rėžiausi automobilio priekiu į tą pačią vietą. Tai kainavo man ne tik praloštas varžybas. Automobilio važiuoklė lūžo, visa apdaila netaisoma ir galiausiai viską sutvarkius sprogo automobilio variklis. Buvo labai sunku atsitiesti, bet pagaliau jaučiuosi pilnai pasiruošęs. Rėmėjų dėka dabar automobilis pilnai paruoštas, su nekantrumu laukiu savaitgalio. Esu pasiruošęs atiduoti visas savo jėgas!” pasakojo, Donatas.

Komandos prezidentas Kęstutis Kelpša šiemet kaip niekada laimingas.

„Labai džiaugiuosi subūręs didžiausią komandą krašte. Savaitgalį ištiesų laukia didelis drifto renginys. Džiaugiuosi, kad pagaliau ne mes dviese su Donatu atstovausime komandą stipriausiuose renginiuose. Pagaliau ir Andrius prisijungs prie mūsų. Jis šiemet viršiją visus mano lūkesčius. Taip pat labai didžiuojuosi Donatu – jis praaugo ir mane. Donatas su kiekvienais metais labai sparčiai tobulėja. Šį savaitgalį parodysim viską ką galim geriausiai!”, – neslėpdamas šypsenos kalbėjo, Kęstutis.

Kviečiame visus atvykti mus palaikyti, apsilankyti mūsų pit zonoje ar pasidaryti asmenukę. Jūsų palaikymas mus verčia tobulėti!