Drift Devil – Geriausia 2015 metų drifto komanda

Pasibaigus 2015 metų drifto sezonui ir šios autosporto šakos lenktynininkams uždarius savo bolidus į garažus ruoštis kitiems metams, pakalbinome drifterių komandą iš pajūrio – Drift Devil. Šią komandą 2015 metų Lietuvos drifto čempionate LASF išrinko „Metų komanda“.

Drift Devil/Komandos nuotrauka

Drifto velniai (Drift devil)

Drifto komanda „Drift Devil“ buvo įkurta 2012 metais. Kaip teigia Vygantas Rimkus (vienas iš komandos lenktynininkų) „komanda buvo sukurta todėl, jog keliese yra lengviau ir drąsiau visur važiuoti.“

Šiuo metu komandoje yra jau 15 narių, tačiau kol kas dar ne visi jie yra pasiruošę pasirodyti drifto pasaulyje. Komandos įkūrėjas ir prezidentas yra Kęstutis Kelpša.

Drift Devil/98.lt nuotrauka

„Komandą pavadinome „Drifto velnias“, nes vietiniai mus seniai vadino velniais. Gal dėl to, kad mūsų mašinos visuomet būdavo juodos, net nežinau. Kadangi pavadinimą norėjome susieti su driftu ir padaryti labiau tarptautinį, tai ir gavosi – Drift Devil,- apie komandos pavadinimo kilmę pasakojo Vygantas. Jis taip pat pridūrė: „Nuo to laiko, kai susikūrė mūsų komanda, kitaip dar vadinama šeima, kiekvienais metais matosi vis didesnis progresas. Technika tobulėja, rezultatai taip pat gerėja“.

Dominuoja „BMW“ bolidai

„Drifto velnių“ komandos garaže dominuoja „BMW“ markės automobiliai, nes su jais važiuoti yra daug pigiau. Tačiau komanda turi ir du „Mazda“ bolidus.

Kalbant apie drifto bolidų modifikacijas, tai praktiškai visi automobiliai yra plius/minus vienodi: IRP važiuoklės, pasukamumas, rankiniai. Varikliai taip pat pas visus panašūs, tik Kęstutis ir Denisas yra pasirinkę „M3“ variklius, o pas visus kitus „BMW“ bolidus V8 motorai. Tiesa, Kęstutis Kelpša ir Donatas Macpreikšas dar yra prijungę ir turbokompresorius.

Drift Devil/Komandos nuotrauka

4,0 litrų V8 „BMW“ variklį turi net ir Tomo Duoplio „Mazda RX8“. Tačiau kitas komandos garaže esantis „Mazda RX8“ bolidas turi originalų rotorinį variklį, prie kurio bandoma prijungti turbokompresorių.

„Mes labai džiaugiamės savo „Mazda“ bolidais ir turbū ateityje jų turėsime daugiau“,- paatviravo Vygantas.

Prie vairo

Komandos įkūrėjas Kęstutis Kelpša vairuoja „BMW E36 Coupe“ su 3,2 litro „M3“ varikliu ir turbokompresoriumi. Automobilio galia 550 AG ir 600 Nm.

Donatas Macpreikšas sėdi prie „BMW E30“ vairo. Automobilis turi 4,4 litro V8 variklį su turbokompresoriumi ir generuoja 500 AG ir 650 Nm galią.

Drift Devil/Komandos nuotrauka

Andriaus Siurplio bolidas yra „BMW E30“ su V8 4,0 litrų varikliu ir kompresoriumi (400 AG ir 650 Nm). Andrej Osadcij „stato skersą“ su „BMW E30“, turinčiu standartinį 4,4 litro V8 agregatą. Vygantas Rimkus važiuoja su „BMW E30 V8 4.0“, Evaldas Šiliauskas su „E34 V8 4.4“, Denis Barysnikov su „BMW E46“, kuris turi įmontuotą standartinį „M3“ variklį, o Paulius Petraitis driftina su „E46“, turinčiuu 3,0 litrų jėgainę.

„Nors komandoje dominuoja „BMW“ markės automobiliai, tačiau nesame nusiteikę prieš kitų markių: „Nissan“, „Volvo“ ar „Lada“ automobilius – svarbu, kad važiuotų“.

Metų komanda

Paklausėme: „Kaip gi komanda vertina 2015 metų sezoną?“

Vygantas: „2015 metus vertiname neblogai – antrus metus iš eilės pelnėme Lietuvos drifto čempionato geriausios komandos vardą, kurį skyrė Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF).

Per sezoną sudalyvavome 24 varžybose, kuriose turėjome ir nemažai laimėjimų: keturios pirmos vietos, trys antros vietos ir penkios trečios vietos.

Drift Devil/Komandos nuotrauka

2015 m. Lietuvos drifto čempionatą Kęstutis Kelpša baigė penktoje vietoje, o Donatas Macpreikšas buvo dešimtas. Beje, Donatas „Semi Pro“ lygoje užėmė antrą vietą bendroje įskaitoje ir pirmąją vietą „Unlim Pro“ lygos įskaitoje.

Pati Drift Devil komanda komandinėje „Semi Pro“ lygos įskaitoje užėmė antrą vietą, o „Unlim Pro“ lygoje – 1 vietą.“

Žvilgsnis į 2016 metus

2016 metų sezone komanda yra paruošusi ne vieną staigmeną. „Drift Devil“ planuoja dalyvauti visuose Lietuvoje organizuojamose drifto etapuose, skiriant į kiekvieną lygą minimaliai bent po du lenktynininkus. Žinoma, bus ir tokių varžybų, kuomet jų dalyvaus ir aštuoni, o gal net ir daugiau. Taip pat komanda planuoja dalyvauti ir visuose „Pro-am“ lygos etapuose Latvijoje.

Drift Devil/98.lt nuotrauka