2016 metai – Nuaidėjo pirmi variklių garsai…

Sveiki, grįžtame po žiemos sezono su trenksmu. Gegužės 5-6 dienomis vyko Autoplius Lietuvos drifto čempionato pirmasis etapas. Donatas Macprekšas ir Kęstutis Kelpša penktadienio dieną jau išbandinėjo savo automobilius po žiemos miego Latvijoje. Varžybos vyko legendomis apipintame Raganų katile, tai sudėtinga ir kalnuota trasa, kurioje neatleidžiama nei viena klaida.

Antrąją dieną, t.y. šeštadienį, jau nuo ankstyvo ryto sportininkai ruošė automobilius stiprioms kovoms, nes tuo pačiu vyko ir Baltijos šalių čempionatas, kur susirinko stiprūs varžovai iš Latvijos ir Estijos šalių.

Kvalifikaciniuose važiavimuose Kęstutis Kelpša, kaip komentavo teisėjai, parodė pirmų posūkių pavyzdinį važiavimą, tačiau trasos pabaigoje padarė nemažą korekciją, kas bendroje lentelėje nustūmė į 15 – ą kvalifikacijos vietą. Donatas Macpreikšas kvalifikacinius važiavimus pravažiavo stabiliai, nedarė didelių klaidų ir kvalifikavosi 11 – as.

Poriniuose važiavimuose Kęstutis iškrito top 8 važiuodamas prieš varžovą iš Estijos, o Donatas kovėsi iki paskutiniųjų ir didžiajame finale dėl pirmos vietos kovėsi su Andriumi Čibirka. Turim pergalę!!!! O tiksliau net dvi!!!  Taigi Donatas laimėjo pirmąją vietą ne tik Autoplius Lietuvos drifto čepionato pirmame etape, bet ir Baltijos šalių čempionate!!!! Didžiausi sveikinimai jaunam ir vis tobulėjančiam sportininkui!

Istoriją apie nuspėjamą Donato sėkmę pasakojo draugai: Iš vietos Lietuvoje penktadienį į Latviją pajudėjome 11 valandą 11 minučių. Sustojus kolonėlėje pasipildyti kuro, kilometražas rodė 111 nuvažiuotą kilometrą. Po kvalifikacinių važiavimų paaiškėjo, kad Donatas kvalifikavosi 11 – as. Mes net neabejojome, kad trūksta tik vieno vienetuko – o tai yra pirmos vietos. Tad 1111 – 111 – 11 – 1, sutapimas ar ne?  Spręsti jums 😉